AktualnościInwestycje drogowe

Przebudowa ul. Złotoryjskiej ruszy jednak w piątek

W piątek, 24 listopada br., po porannych godzinach szczytu, z ruchu wyłączony zostanie odcinek ul. Złotoryjskiej – od Ronda Unii Europejskiej do ul. Ceglanej. Początek przebudowy tego odcinka, planowany pierwotnie na 20 listopada br., ruszy z opóźnieniem wynikającym z faktu, iż padające deszcze uniemożliwiały naniesienie oznakowania poziomego jezdni.

Zakaz nie będzie dotyczył autobusów, służb miejskich, pojazdów obsługujących plac budowy oraz pojazdów zaopatrzenia sklepów. Dla pozostałych uczestników ruchu zostały wyznaczone objazdy:

  • dla pojazdów jadących od strony Złotoryi i Huty Miedzi objazd poprowadzony będzie na Rondzie Unii Europejskiej skrętem w prawo w ul. Zachodnią, a dalej Jaworzyńską i ul. Grabskiego do skrzyżowania z ul. Złotoryjską,
  • dla mieszkańców przyległego do placu budowy osiedla budynków TBS dojazd od strony Huty zapewniony będzie przez dodatkowy lewoskręt w ciągu ul. Zachodniej i utwardzony odcinek do włączenia w ul. Orkana,
  • dla pojazdów jadących z kierunku centrum objazd wyznaczony jest przez ul. Grabskiego, a dalej Jaworzyńską, Zachodnią do Ronda Unii Europejskiej,
  • mieszkańcy osiedla TBS dojazd z centrum mają wyznaczony przez Aleję Zwycięstwa.

Alternatywną drogą do Huty Miedzi jest również ul. Chojnowska i ul. Zachodnia – od węzła przy trasie S3 do Ronda Unii Europejskiej.

Przebudowa ulicy Złotoryjskiej jest jednym z priorytetowych zadań inwestycyjnych miasta. Zakres pierwszego etapu obejmuje przebudowę chodników oraz wymianę nawierzchni ulicy Złotoryjskiej na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ulicy Ceglanej, a także przebudowę zjazdów w ulice Leśmiana, Ceglaną i Makuszyńskiego. Bezpieczeństwo przechodniów poprawi również nowy przystanek autobusowy z zatoką oraz bezpiecznym, oświetlonym przejściem zaopatrzonym w wysepki azylowe dla pieszych, który powstanie za zjazdem w ul. Ceglaną. W pierwszym etapie przebudowana zostanie jezdnia północna, która poszerzona będzie o nowy pas ruchu dla projektowanych lewoskrętów w ul. Leśmiana i Makuszyńskiego.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 3 mln 413 tys. zł.  Na realizację zadania Legnica otrzymała 1 436 268 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W następnej kolejności planowany jest odcinek od ul. Gwarnej do przejścia podziemnego.

Rozwiązanie dla pierwszego etapu czasowej organizacji ruchu było uzgadniane ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym i musiało uzyskać akceptację Policji oraz Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym. Taką akceptację zaproponowane rozwiązanie uzyskało we wszystkich wymienionych instytucjach. Za utrudnienia przepraszamy.

zzzzlotoryjska zamkniecie2 kopia

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button