Aktualności

Przebudowa ul. Sikorskiego zakończona

Zakończyła się przebudowa kolejnego fragmentu ulicy Sikorskiego w Legnicy. Inwestycję kosztem blisko 2,4 mln zł zrealizowano na odcinku od ronda turbinowego (skrzyżowanie z ul. Iwaszkiewicza) do skrzyżowania z ul. Wrocławską. Roboty wykonała firma Berger Bau.

Zakres inwestycji obejmował demontaż dotychczasowych nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, a następnie ich całkowitą przebudowę razem z wymianą krawężników i wykonaniem ścieków z kostki betonowej. Wybudowana też została zatoka autobusowa.

Te prace były realizacją drugiego już etapu zadania „Przebudowa zatok autobusowych wraz z wymianą nawierzchni jezdni w ciągu al. Piłsudskiego i ul. Sikorskiego w Legnicy”, w ramach którego wcześniej przebudowano ul. Sikorskiego na odcinku od Ronda Niepodległości (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Iwaszkiewicza. Tu wybudowano rondo turbinowe oraz nowy przystanek za skrzyżowaniem Sikorskiego z Iwaszkiewicza oraz gruntownie zmodernizowano zatokę autobusową (vis-à-vis kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego).

Warto przypomnieć, że zgodnie z umową prace miały się zakończyć 30 września, jednak wykonawca nie zdążył w terminie… za sprawą wody podskórnej i musiał zmienić technologię robót, co niestety spowodowało opóźnienie w finalizacji inwestycji.

Fot. portal.legnica.eu

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button