AktualnościInwestycje drogowe

Przebudowa ul. Sikorskiego. Od wtorku nowa organizacja ruchu

Przebudowa ul. Sikorskiego trwa w najlepsze. W związku z realizacją tej inwestycji, co jakiś czas wykonawca robót drogowych wprowadza zmiany w organizacji ruchu. Kolejna zmiana nastąpi już w najbliższy wtorek, tj. 23 maja.

Obecnie wyłączone z ruchu są wewnętrzne pasy jezdni między rondem Niepodległości a ul. Armii Krajowej, zatem na tym odcinku w obydwu kierunkach poruszamy się jezdniami zewnętrznymi. Jednak od wtorku 23 maja należy się spodziewać zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte zostaną zewnętrzne pasy ruchu w obu kierunkach na odcinku od ronda Niepodległości do ul. Armii Krajowej, czyli cały ruch na tym odcinku w obydwu kierunkach poprowadzony zostanie pasami wewnętrznymi.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm Budrim (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wygrało przetarg. Cena zwycięskiej oferty – 12 mln 600 tys. zł. Na to zadanie Legnica pozyskała prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejącej drogi, budowę nowej konstrukcji, chodników, ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej, nasadzenia drzew i inne. To jest kolejny etap przebudowy tej ważnej arterii komunikacyjnej w naszym mieście. Wcześniej ulica Sikorskiego została przebudowana na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej. Dwa lata temu wyremontowano odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Koskowicką w kierunku ronda na ul. Sudeckiej. Pozostały fragment tego odcinka ul. Sikorskiego wraz z rondem na ul. Sudeckiej zostanie przebudowany w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button