- REKLAMA -
Aktualności

Przebudowa ul. Pocztowej. We wtorek zmiana organizacji ruchu

Od 7 lutego 2023 roku w związku z przebudową ul. Pocztowej etap 3.wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Pocztowej, Nowej, Piastowskiej, Brama Głogowska oraz skrzyżowaniu ulic Kartuska, Libana, Pocztowa, Kolejowa– informuje wykonawca tej inwestycji.

Na tym etapie przebudowany będzie kolejny fragment ulicy Piastowskiej oraz dalsza przebudowa ul. Brama Głogowska. Pojazdy będą mogły poruszać się w obu kierunkach po przebudowanym fragmencie ulicy Piastowskiej oraz po przebudowanym fragmencie ulicy Nowej.

Ul. Brama Głogowska będzie ulicą jednokierunkową w kierunku ul. Leszczyńskiej, jak w poprzednim etapie. Objazd do Centrum z ul. Leszczyńskiej przez ul. Prusa oraz ul. Skłodowskiej-Curie.

Bardzo ważna zmiana dla kierowców, to zakaz skrętu w lewo z ul. Piastowskiej w kierunku ul. Brama Głogowska. Należy korzystać z dróg alternatywnych tj. ul. Skłodowskiej-Curie lub ul. Dworcowa. 

Przejścia dla pieszych będą zlokalizowane jak w etapie poprzednim tj. przez ul. Piastowską oraz ul. Brama Głogowska.

Ponadto zmieniona zostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Kartuska – ul. Libana – ul. Pocztowa – ul. Kolejowa. Na wlocie ul. Pocztowej, lewy pas zostanie udostępniony tylko do skrętu w lewo (w ul. Kolejową), środkowy pas tylko prosto (w ul. Kartuską), natomiast z pasa skrajnego w prawo (w ul. Libana).

Prosimy o bezpieczną jazdę oraz zwracanie uwagi na zmienioną organizację ruchu.

Obecnie na przebudowywanej  ul. Pocztowej położono asfalt (bez warstwy ścieralnej) na jezdni od strony poczty i hotelu Qubus. Dobiegają końca prace przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej.  Trwają zaawansowane roboty na zamkniętych dla ruchu fragmentach skrzyżowania z ulicami: Nowa, Piastowska, Brama Głogowska. Remont ul. Pocztowej zakłada wymianę sieci podziemnych, oświetlenie, chodników oraz wytyczenie dróg rowerowych oraz budowę nowej zatoki autobusowej od strony dworca. Koszt inwestycji to ponad 22,5 mln zł. Z czego prawie 5 mln zł miasto pozyskało z Polskiego Ładu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button