AktualnościInwestycje drogowe

Przebudowa al. Piłsudskiego na finiszu. Zmiany w organizacji ruchu

Prace związane z przebudową al. Piłsudskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy, są już praktycznie na ostatniej prostej. Zakres prac objął już też obręb skrzyżowania ul. Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznika, biegnącego pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej. Powstanie tutaj tzw. wyniesione skrzyżowanie.

Niedawno na tym właśnie skrzyżowaniu drogowcy zerwali nawierzchnię, jednak ruch na nim odbywał się normalnie, z uwzględnieniem zmniejszonej prędkości przejazdu. Od dziś jednak skrzyżowanie ul. Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznika, biegnącego pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, zostało w pełni opanowane przez drogowców a tym samym zamknięte dla ruchu kołowego. Drogowcy wybudują tutaj tzw. wyniesione skrzyżowanie, czyli skrzyżowanie którego obszar zostanie podniesiony do poziomu chodników.

O tym, że tym skrzyżowaniem już nie przejedziemy informuje nas oznakowanie pionowe w postaci znaków informacyjnych D-4a (droga bez przejazdu ) oraz D-4c (wjazd na drogę bez przejazdu z lewej strony). Znaki takie zamontowano na łączniku, tuż przy zjeździe do ul. Koskowickiej, na ul Wrocławskiej, przed lewoskrętem w ul. Wielkiej Niedźwiedzicy oraz na samej ul. Wielkiej Niedźwiedzicy. W tym rejonie radzimy baczniej przyglądać się znakom drogowym.

Prace na samej al. Piłsudskiego są już mocno zaawansowane. Niebawem drogowcy zakończą wylewanie  warstwy wiążącej i wyrównawczej asfaltu na jezdni północnej i pozostanie im już tylko wylanie warstwy ścieralnej na obu jezdniach. Drogowcy będą też musieli dokończyć budowę ronda turbinowego u zbiegu al. Piłsudskiego z ulicami: Galileusza i Marsa.

Przypomnijmy, że termin zakończenia prac został przekroczony 31 października. Opóźnienia wykonawca tłumaczy nie tylko upałami ale też pojawieniem się nieprzewidzianych przeszkód. Najpierw były to betonowe płyty pamiętające czasy budowę osiedla, następnie odkryto fragment starej brukowanej drogi do Koskowic. Na opóźnienie prac miało też wpływ odkrycie przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Galileusza  kilkudziesięciu nieopisanych kabli, zakopanych zresztą dość płytko, które trzeba było zidentyfikować.

Całą inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Transportowo – Budowlane z Wrocławia (lider) wraz z Firmą Drogowo – Inżynieryjną Stop z Legnicy. Całkowity koszt prac wyniesie ok. 7,94 mln zł. (z czego 2,8 mln zł. to dotacja rządowa z “„Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button