- REKLAMA -
Aktualności

Postępują prace przy przebudowie Placu Słowiańskiego

Na Placu Słowiańskim w końcową fazę wchodzą roboty instalacyjne spinające kanalizację deszczową w Rynku i na placu.

Zakończono roboty konstrukcyjne (nośne) w przejściu podziemnym. Trwają roboty drogowe na wyłączonym z ruch odcinku  na ul. Witelona i Skarbka. Układane są krawężniki i podbudowa pod masę bitumiczną na jezdni. Dzisiaj robotnicy wylewali beton w zatoce autobusowej.  Prawdopodobnie w listopadzie roboty przeniesione zostaną na drugą jezdnię, która zostanie wyłączona z ruchu.

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków, czy też miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane nawierzchnie ciągów pieszych, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura, zieleń. Zamówienie nie obejmuje budowy pomnika Henryka Pobożnego i fontanny typu „mokry chodnik”.

Przypomnijmy, że w drugim przetargu na rewitalizację Placu Słowiańskiego wpłynęła oferta konsorcjum firm Budrim (lider) i Rotomat opiewająca na kwotę 29 mln 766 tys. zł. Była więc wyższa o ok. 4,5 mln niż miasto przeznaczyło w budżecie na tę inwestycję.  Korekta budżetu pozwoliła  na rozstrzygnięcie przetargu i wykorzystanie  dofinansowania tej inwestycji w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie
Źródło
UM Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button