- REKLAMA -
AktualnościDolny ŚląskInwestycje drogowe

Postęp prac na S3 między Lubinem a Polkowicami

Na 14-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S3 między węzłem Lubin Północ a węzłem Kaźmierzów praca wre. Obecnie wykonawca układa warstwę wiążącą na jezdni między Lubinem a Polkowicami, skarpuje nasypy oraz poprawia nieprawidłowości zostawione przez poprzedniego wykonawcę. Zakończenie całości prac przewidziane jest w II kwartale 2021 r.

Przypomnijmy, że budowa odcinka S3 między węzłem Lubin a węzłem Kaźmierzów pierwotnie realizowana była przez konsorcjum firm Salini i Pribex, z firmą Salini jako liderem. Jednak w związku z tym, że wykonawca nie prowadził prac zgodnie z harmonogramem, GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy z wykonawcą tego odcinka trasy i wybraniu nowego wykonawcy.

W myśl umowy podpisanej w listopadzie 2019 roku, inwestycja zostanie dokończona przez konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe (lider), Masfalt oraz Drogomex (partnerzy). Obecnie nowy wykonawca układa warstwę wiążącą na jezdni pomiędzy Lubinem a Polkowicami, skarpuje nasypy, a także prowadzi prace poprawkowe wykonane nieprawidłowo przez poprzedniego wykonawcę, chociażby w zakresie rozbiórki materaca na terenie szkód górniczych.

Dodatkowo wykonywane są roboty mostowe przy zbrojeniu, deskowaniu i profilowaniu stożków oraz realizowane są roboty kanalizacyjne na wykonywanych rozbiórkach materacy. Wykonawca przystąpił także do usuwania i utylizacji odpadów pozostawionych przez pierwotnego wykonawcę. By ułatwić ruch związany z wyjazdami wakacyjnymi,  drogowcy zamierzają przełożyć ruch z drogi tymczasowej na co najmniej jedną jezdnię trasy głównej S3, pomiędzy węzłami Polkowice i Lubin Północ.

Umowa podpisana przez GDDKiA z konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe (lider), Masfalt oraz Drogomex (partnerzy) opiewa na kwotę ok. 228,4 mln zł.  Zakończenie robót przewidziane jest w II kwartale 2021 r. Pierwotnie tą drogą mieliśmy pojechać już w roku 2018, jednak nastąpiły opóźnienia w realizacji harmonogramu prac przez ówczesnego wykonawcę, co 29 kwietnia 2019 r. zaowocowało rozwiązaniem umowy przez GDDKiA z konsorcjum firm, z Salini Polska jako liderem.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button