AktualnościZ życia miasta

Ponad 7200 interwencji legnickiej Straży Miejskiej w 2020 roku

W minionym roku strażnicy miejscy przeprowadzili 7272 interwencje. 3 438 zostało przeprowadzone na wniosek mieszkańców. Najwięcej wykroczeń dotyczyła zakłócania porządku publicznego (817), zagrożeniem w ruchu drogowym (803) oraz dotyczącym ochrony środowiska i gospodarki odpadami.  

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zostało przedstawione sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w Legnicy w 2020 r.

W minionym roku strażnicy prowadzili działania związane z COVID -19. Funkcjonariusze zajmowali się też rannymi i porzuconymi zwierzętami, pomagali uruchomić samochód, czuwali na bezpieczeństwem imprez masowych. Kontrolowali czystość i porządek na posesjach, a także to czym palimy w piecach. Prowadzili zajęcia z dziećmi, młodzieżą, seniorami dotyczące różnych aspektów bezpiecznych zachowań.

Spośród 7272 interwencji jako wykroczenie zakwalifikowano 3834 z nich jako wykroczenie. 495 zakończyło się mandatem skierowano 276 wniosków do sądu, oraz udzielono 3063 pouczenia.

Od marca ubiegłego roku wiele działań związanych było z COVID – 19. Podjęli w związku z tym 890 interwencji.. Ochraniali m.in. obiekt przy ul. Szewczenki wybranym na kwarantannę. Kontrolowali czy mieszkańcy stosują się do zakrywania ust i nosa. Robili to na ulicach, czy autobusach komunikacji miejskiej. Strażnicy rozdawali też mieszkańcom maseczki.

Dzięki monitoringowi miejskiemu ujawniono blisko 1300 zdarzeń. Najwięcej wobec osób spożywający alkohol w miejscach niedozwolonych. Kamery monitoringu zarejestrowały próby kradzieży, włamań i innych zdarzeń. Ujęto dzięki temu wielu przestępców.

 Oprócz tego strażnicy przeprowadzili kontrole na posesjach sprawdzając porządek i jakość paliwa w piecach, co jest bardzo istotne dla czystości powietrza. Wiele osób, które zatruwały atmosferę ukarano mandatami.

Nasi strażnicy już od wielu lat pomagają mieszkańcom w wielu sprawach. Taką akurat na czasie jest pomoc w uruchomieniu auta. Wiele czasu poświęcają też osobom bezdomnym.

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button