- REKLAMA -
Aktualności
Trendy

Polski Ład. Legnicka skarbówka uruchamia dyżury

Od stycznia obowiązują nowe podatkowe przepisy wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. Zmiany dotknęły wszystkich podatników, naturalną rzeczą jest więc, że w naszych głowach pojawia się wiele pytań. Dlatego też Urząd Skarbowy w Legnicy uruchamia dyżury, by udzielać informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.

Pytań, wątpliwości i dylematów na pewno nie brakuje w związku z Polskim Ładem, tym bardziej że zapisy nowej ustawy podatkowej są zawiłe a chaos informacyjny wokół niej jest spory. Dlatego w dni robocze, w godzinach od 8.00 do 19.00 pracownicy dolnośląskich urzędów skarbowych będą udzielać informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Informację będzie można uzyskać w urzędzie skarbowym osobiście po umówieniu wizyty lub kontaktując się telefonicznie.

W przypadku Urzędu Skarbowego w Legnicy powinniśmy dzwonić pod nr telefonu 76 851 15 09. Jeśli jednak preferujemy osobisty kontakt z urzędnikiem skarbowym, możemy się umówić na wizytę w urzędzie za pomocą strony https://wizyta.podatki.gov.pl. Po wejściu na stronę wybieramy województwo, następnie urząd do którego chcemy się umówić, np. Urząd Skarbowy w Legnicy. Następny krok to zagadnienie, którego dotyczyć będzie nasze pytanie. Po wybraniu zakładki “Podatki w Polskim Ładzie”. Tutaj do wyboru mamy takie tematy jak ulgi w Polskim Ładzie, formy opodatkowania w Polskim Ładzie czy podatek zryczałtowany (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – PIT-28, karta podatkowa) w Polskim Ładzie.

Zaznaczamy temat i uzupełniamy pole z dodatkowymi informacjami, inaczej system umawiania wizyt nie pozwoli nam przejść dalej. Ostatni krok to wybranie terminu wizyty. Musimy pamiętać, że możemy się umówić się na wizytę maksymalnie z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button