AktualnościLegnica 112

Policja kontrolowała prędkość na Myrka. Efekt naszej interwencji

Policjanci z legnickiej drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Bezpieczne Miasto – Bezpieczna Gmina”, która swoim działaniem objęła teren miasta Legnicy, Gminy Prochowice, Legnickiego Pola oraz Chojnowa. W ramach tej akcji kontrolę prędkości przeprowadzono m. in. na ul. Myrka w Legnicy, o której ostatnio pisaliśmy (czytaj: https://www.legnica24.info/wiadomosci/myrka-niczym-tor-wyscigowy-czy-urzad-miasta-i-policja-cos-z-tym-zrobia-nasza-interwencja/.

Mieszkańcy ul. Myrka poskarżyli się nam, że na ich ulicy często rozwijane są wręcz zawrotne prędkości, co sprawia że nie czuja się bezpiecznie. Ulica ta uznawana jest za boczną, ale panuje tu dość duży ruch, gdyż w pobliżu lotniska mieszczą się siedziby firm kurierskich i transportowych oraz liczne hurtownie. Niestety, wielu kierowców nic sobie nie robi z ograniczenia prędkości do 50 km/h, często też dochodzi tu do nieprawidłowego wyprzedzania czy nieprawidłowego korzystania z telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu.

Policja odpowiedziała na apel mieszkańców ul. Myrka i w ramach akcji „Bezpieczne Miasto – Bezpieczna Gmina” kontrolowała prędkość m. in. właśnie na tej ulicy. Kierowcy chyba wykazali się spostrzegawczością, bo ukarano na tej ulicy tylko jednego kierowcę. Otrzymał on mandat w wysokości 100 zł, dodatkowo na jego konto wpłynęły 4 punkty karne. Ogółem w ramach tej akcji, przeprowadzonej na terenie miasta Legnicy oraz Gminy Prochowice, Legnickiego Pola oraz Chojnowa, skontrolowano 152 kierowców, aż dla 147 z nich jazda zakończyła się mandatami karnymi.

Dodatkowo na terenie Chojnowa policja zatrzymała do kontroli 44 letniego mieszkańca Gminy Kunice, od którego wyczuto silną woń alkoholu. Badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. “Apeluję o rozwagę za kierownicą, zapewniając jednocześnie, że tego typu akcje z pewnością będą powtarzane” – obiecuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy KMP w Legnicy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button