- REKLAMA -
Aktualności

Podsumowanie kwalifikacji wojskowej w powiecie legnickim

W dniach od 12 do 28 kwietnia 2021 roku na terenie powiatu legnickiego przeprowadzono Kwalifikację Wojskową. Celem przedsięwzięcia było ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi kwalifikacji w danym roku oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Tegoroczna kwalifikacja dotyczyła przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2002 roku tzw. „rocznik podstawowy”. Oprócz nich stawili się mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001 tzw. „roczniki starsze”, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 1999-2000, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upłynął im termin niezdolności.

Powiatowa Komisja Lekarska wydała 261 orzeczeń lekarskich określających zdolność do czynnej służby wojskowej. W „roczniku podstawowym” frekwencja wyniosła 92,1%. Orzekanie Komisji jak i zakładanie wojskowych dokumentów ewidencyjnych odbywało się w ścisłym reżimie sanitarnym.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Legnicy)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button