- REKLAMA -
Aktualności

Podinsp. Zbigniew Kopij nowym komendantem KMP w Legnicy

Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy podinsp. Zbigniewa Kopij, któremu 10 grudnia ubiegłego roku powierzył obowiązki komendanta.

Uroczystość powołania na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy podinsp. Zbigniewa Kopij, odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Z rąk insp. Dariusza Wesołowskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, podinsp. Zbigniew Kopij otrzymał rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy.

Podinsp. Zbigniew Kopij rozpoczął służbę w Policji w 1991 roku w Komisariacie Policji w Prochowicach, gdzie zdobywał wiedzę i doświadczenie w służbie jako dzielnicowy, a następnie jako funkcjonariusz pionu kryminalnego zajmował się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Od 2005 roku podinsp. Zbigniew Kopij pełnił służbę w Wydziale ds. Nieletnich i Patologii,  gdzie efektem wytężonej i rzetelnej pracy w związanej z jednoczesnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, był awans i objęcie stanowiska naczelnika wydziału.

Dziesięć lat intensywnych i skutecznych działań w zwalczaniu przestępczości nieletnich pod kierownictwem podinsp. Zbigniewa Kopija, zaowocowało znakomitymi efektami, dającymi wielokrotnie najlepsze wyniki w kraju. Za wzorową realizację obowiązków służbowych i postawę w służbie był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in. brązową odznaką Zasłużony Policjant, otrzymał również srebrny medal za Długoletnią Służbę.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button