- REKLAMA -
Aktualności

Placówki oświatowe w Legnicy zamknięte na 2 tygodnie

Premier Mateusz Morawiecki, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, ogłosił zamknięcie placówek oświatowych na terenie całego kraju na okres 2 tygodni. Decyzja obowiązywać będzie od poniedziałku.

Zakaz ma obowiązywać do odwołania a swoim działaniem obejmie też inne placówki oświatowe, takie jak żłobki i przedszkola. Placówki oświatowe, takie jak żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i średnie a także uczelnie wyższe będą zamknięte od poniedziałku. Jednak biorąc pod uwagę trudności jakie mogą mieć rodzice w szybkim zapewnieniu opieki swoim dzieciom, rząd przewidział dwudniowy okres przejściowy.

To oznacza, że wprawdzie już od jutra placówki oświatowe będą niedostępne dla procesu edukacyjnego, ale pozostaną otwarte w czwartek i piątek, po to by nauczyciele mogli w klasach pilnować dziec i umożliwić rodzicom zorganizowanie opieki nad dziećmi. Zakaz ten obowiązywać będzie zarówno samorządowe placówki oświatowe jak i prywatne.

Rząd zdecydował się też na zamknięcie placówek kulturalnych, co oznacza że od jutra aż do dnia 25 marca br. zamknięte będą takie instytucje jak opery, filharmonie, teatry, muzea, a nawet sieci kinowe.

W konferencji prasowej, prócz szefa rządu, wzięli też udział: Marlena Maląg – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej, Łukasz Szumowski – Minister Zdrowia , Dariusz Piontkowki – Minister Edukacji Narodowej, Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Jarosław Gowin – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przypomnimy, że na chwilę obecną w Polsce mamy 25 potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 14

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button