Aktualności

Plac Słowiański z 20 nowymi platanami

Plac Słowiański w Legnicy wzbogacił się o 20 nowych platanów. Każde z tych kilkunastoletnich drzew ma średnicę około 30 centymetrów. Firma odpowiedzialna za ich posadzenie została zobowiązana do opieki nad nimi przez najbliższe trzy lata.

To oznacza, że drzewa będą mogły się rozwijać w dobrych i bezpiecznych warunkach. Atrakcyjność placu Słowiańskiego zostaje dodatkowo podkreślona przez nowoczesne oświetlenie i 30 ławek, które stanęły wokół drzew. Oprócz platanów, na terenie inwestycji pojawią się także lipy, klony, krzewy oraz byliny tworząc różnorodną i przyjazną przestrzeń miejską.

Ta inwestycja nie tylko odmienia wygląd placu Słowiańskiego, ale także wpłynie na poprawę infrastruktury komunikacyjnej. Powstał tu węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej, a także ścieżki rowerowe, oraz przebudowano przejście podziemne z nowymi windami. Mała architektura i zieleń sprawią, że to miejsce stanie się jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców i odwiedzających.

Dodajmy, że Legnica pozyskała znaczące dofinansowanie w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład na realizację tego projektu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Źródło:
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button