AktualnościLegnica pomaga

Pilne! Uratuj życie Patryka Radwańskiego!

Patryk Radwański urodził się z nieuleczalną chorobą genetyczną. Rdzeniowy zanik mięśni (SMA1) odbiera mu siły, zabiera zdolność ruchu, jedzenia i oddychania. To choroba będąca wyrokiem śmierci. Jedynym ratunkiem dla niego może być tylko koszmarnie droga terapia genowa w USA.

W USA lekarzom udało się wynaleźć lek, który hamuje postęp choroby i przywraca utracone funkcje ruchowe! Preparat dostarcza kopię genu, którego Patryk nie ma (i przez brak którego jego mięśnie umierają). Organizm Patryka sam zacznie produkować białko, niezbędne do pracy mięśni. Dzięki temu lekowi jest szansa, że chłopczyk będzie się ruszać, siadać, jeść. Będzie żyć, i to żyć normalnie!

Szkopuł w tym, że terapia genowa jest najdroższą na świecie. Koszt to około 2,1 mln dolarów. Dlatego rodzice Patryka zdecydowali się na desperacki krok, czyli zbiórkę pieniędzy na ten cel za pomocą portalu siepomaga.pl. Na założony w zbiórce cel udało się już zebrać 566 757,53 zł, co jest jednak kroplą w morzu potrzeb.

Zebrana w tej chwili suma stanowi dopiero nieco ponad 6% potrzebnej kwoty. By można było zafundować Patrykowi niezbędną terapię genową potrzeba aż 8 443 240,47 zł, jednak rodzice Patryka nie poddają się i wierzą, że zebranie całej sumy jest możliwe. W tym przypadku liczy się każdy datek i… pośpiech. Czasu jest coraz mniej, bo choroba zabija go dzień po dniu. 

Pamiętaj! Życie Patryka jest także w Twoich rękach… Wejdź na siepomaga.pl

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 102

Pokaż więcej

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button