Aktualności

PILNE! Pierwszy przypadek koronawirusa na Dolnym Śląsku

W Polsce pojawiły się kolejne 4 potwierdzone przypadki koronawirusa. Jedna z zarażonych osób jest z Wrocławia. Taką informację podał Łukasz Szumowski, minister zdrowia, na konferencji prasowej, poświęconej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej. 

Na chwilę obecną wszyscy ci pacjenci, u których potwierdzono koronawirusa, nie znajdują się w stanie zagrożenia życia a ich stan określany jest jako stabilny. Jeden z zarażonych podróżował z Niemiec tym samym autokarem, którym przemieszczał się też 66-letni mieszkaniec Zielonej Góry, u którego jako pierwszego w Polsce stwierdzono koronawirusa.

Wśród 4 nowych przypadków znajduje się też mężczyzna z Wrocławia. Zdaniem resortu zdrowia, koronawirusem mógł się zarazić na terenie Wielkiej Brytanii. Na chwilę obecną nie ma więcej informacji na jego temat. Przypomnijmy, że profilaktycznie Wojewoda Dolnośląski wydał decyzję o wstrzymaniu odwiedzin w szpitalach na terenie Dolnego Śląska (pisaliśmy o tym tutaj).

Warto przypomnieć, że pierwszy przypadek koronawirusa stwierdzono w Zielonej Górze u 66-letniego mężczyzny (tzw. pacjent zero), który wrócił z Niemiec i przebywał w tym kraju na terenach, gdzie zostały odnotowane przypadki zachorowania na koronawirusa. (Sprawdź jak się chronić przed koronawirusem).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 20

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button