- REKLAMA -
Aktualności

PILNE! Pierwszy przypadek koronawirusa na Dolnym Śląsku

W Polsce pojawiły się kolejne 4 potwierdzone przypadki koronawirusa. Jedna z zarażonych osób jest z Wrocławia. Taką informację podał Łukasz Szumowski, minister zdrowia, na konferencji prasowej, poświęconej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej. 

Na chwilę obecną wszyscy ci pacjenci, u których potwierdzono koronawirusa, nie znajdują się w stanie zagrożenia życia a ich stan określany jest jako stabilny. Jeden z zarażonych podróżował z Niemiec tym samym autokarem, którym przemieszczał się też 66-letni mieszkaniec Zielonej Góry, u którego jako pierwszego w Polsce stwierdzono koronawirusa.

Wśród 4 nowych przypadków znajduje się też mężczyzna z Wrocławia. Zdaniem resortu zdrowia, koronawirusem mógł się zarazić na terenie Wielkiej Brytanii. Na chwilę obecną nie ma więcej informacji na jego temat. Przypomnijmy, że profilaktycznie Wojewoda Dolnośląski wydał decyzję o wstrzymaniu odwiedzin w szpitalach na terenie Dolnego Śląska (pisaliśmy o tym tutaj).

Warto przypomnieć, że pierwszy przypadek koronawirusa stwierdzono w Zielonej Górze u 66-letniego mężczyzny (tzw. pacjent zero), który wrócił z Niemiec i przebywał w tym kraju na terenach, gdzie zostały odnotowane przypadki zachorowania na koronawirusa. (Sprawdź jak się chronić przed koronawirusem).

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button