AktualnościLegnica 112

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po pościgu zatrzymali 48-letniego kierowcę. Mężczyzna, kierując citroenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Grzybiany. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Legnicy miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 1 kwietnia br. w miejscowości Grzybiany, kiedy funkcjonariusze statycznie kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów. Policjanci około godziny 13:30 dokonali pomiaru radarowego kierującego Citroen, który poruszał się z prędkością 65 km/h, gdzie ograniczenie stanowiło 40 km/h. Funkcjonariusze z uwagi na ujawnione wykroczenie podali sygnał kierującemu do zatrzymania się. Kierowca widząc sygnały dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył.

Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Kierujący pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej, kontynuując ucieczkę. Kierujący w trakcie pościgu w pewnym momencie zjechał z drogi publicznej na teren ogórków działkowych, gdzie porzucił swój samochód i rozpoczął ucieczkę pieszą. Policjanci podjęli pieszy pościg za nim. Po kilkunastu metrach biegu funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali 48-letniego mieszkańca Legnicy

Jak się po chwili okazało mężczyzna uciekał, ponieważ miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto samochód, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymanego mężczyznę osadzili w policyjnym areszcie. Obecnie funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypomnijmy! Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Źródło: Policja Legnica

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button