AktualnościInwestycje drogowe

Otwarcie al. Piłsudskiego na Mikołajki raczej mało prawdopodobne

Jeszcze niedawno docierały do nas informacje, że dziś kierowcom zostaną udostępnione obie dwupasmowe nitki przebudowanej al. Piłsudskiego. Tymczasem stan robót wskazuje na to, że taki prezent dla kierowców na Mikołajki będzie trudny do zrealizowania.

W tej chwili ruch na al. Piłsudskiego odbywa się nitką północną, po jednej jezdni dla każdego z kierunków. Na jezdniach nitki północnej widać już wylaną ostateczną warstwę ścieralną oraz wymalowane oznakowanie poziome, natomiast nie wylano jej jeszcze na nitce południowej, na której z daleka straszą wystające studzienki. To sprawia, że dziś raczej nie pojedziemy w pełni al. Piłsudskiego. Gotowe wydaje się za to rondo turbinowe, które czeka jedynie na ostateczną warstwę nawierzchni i oznakowanie poziome.

piłsudskiego chodnik
Legnica.NET

W ramach prowadzonej inwestycji napotkamy też na inne utrudnienia. Zamknięte wciąż jest skrzyżowanie ul. Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznika, biegnącego pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej gdzie powstaje tzw. wyniesione skrzyżowanie, czyli skrzyżowanie którego obszar będzie podniesiony do poziomu chodników. Nadal więc nie będzie można skorzystać z łącznika prowadzącego pod wiaduktem do ul. Wielkiej Niedźwiedzicy od strony ul. Koskowickiej czy al. Piłsudskiego.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button