- REKLAMA -
AktualnościEdukacja

Olimpijskie triumfy uczniów I LO w Legnicy

To na pewno wielkie powody do dumy dla kadry kierowniczej i nauczycielskiej I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Aż trzech uczniów tej utytułowanej legnickiej szkoły średniej odniosło sukcesy na olimpiadach: Literatury i Języka Polskiego, Informatycznej oraz Matematycznej.

Pierwszy z młodych legniczan, Mateusz Materek z klasy II a, został laureatem zorganizowanej w Warszawie XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Triumf zapewniło mu napisanie doskonałej interpretacji porównawczej wierszy Haliny Poświatowskiej i Zbigniewa Herberta, natomiast dzięki dobrej analizie różnych obliczy totalitaryzmu w polskiej literaturze i język propagandy politycznej”, młody podopieczny Tomasza Dziurzyńskiego – nauczyciela języka polskiego w I LO, uzyskał najwyższą ilość punktów.

mateusz materek
Mateusz Materek / Fot. 1liceum.pl

Do tej samej klasy co Mateusz Materek, czyli do II a, chodzi też Marcin Szmagara, który wziął udział w zawodach centralnych Olimpiady Informatycznej, zorganizowanych w Warszawie i został finalistą XXV Olimpiady Informatycznej. Zawody Olimpiady Informatycznej składają się z trzech etapów, podczas których uczniowie mają do rozwiązania od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych a rozwiązaniem każdego zadania jest program komputerowy lub plik z wynikami, sprawdzane automatycznie za pomocą wyspecjalizowanego systemu komputerowego. Opiekunem naukowym Marcina Szmagary jest Romualda Laskowska – nauczyciel informatyki.

marcin szmagara
Marcin Szmagara / Fot. 1liceum.pl

Warto też wspomnieć o sukcesie Sebastiana Zięciaka, ucznia klasy III A matematyczno-informatycznej, który uzyskał tytuł finalisty na zorganizowanych w Augustowie zawodach centralnych LXIX Olimpiady Matematycznej. Taki tytuł gwarantuje uczniowi nie tylko szóstkę z matematyki na koniec roku, ale uzyskuje on też 100% rezultat na maturze (na poziomie podstawowym i rozszerzonym) i ma wolny wstęp na wiele wydziałów wyższych uczelni. Wynik Sebastiana Zięciaka to w dużej mierze też zasługa pani Barbary Obremskiej, która jako opiekun naukowy, realizowała z Sebastianem indywidualny program nauki z matematyki.

sebastian zieciak
Sebastian Zięciak / Fot. 1liceum.pl

 

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button