- REKLAMA -
Aktualności

Od dziś można składać wnioski do programu “Dobry Start”

Od 1 lipca 2020 r. można elektronicznie składać wnioski o przyznanie świadczenia z programu „Dobry start” na nowy okres świadczeniowy 2020/2021. Termin przyjmowania  wniosków potrwa do 30 listopada br.

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Więcej o programie “Dobry Start” na rządowych stronach (czytaj tutaj).

Natomiast nie trzeba w tym roku składać kolejnego wniosku o świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Wniosek złożony w ubiegłym roku, od 1 lipca 2019 r., to świadczenie przyznane do końca maja 2021 r. Obecny okres świadczeniowy 500+ trwa do maja 2021 roku, a nowe wnioski na kolejny okres świadczeniowy można będzie składać od 1 lutego 2021 r.

Z kolei rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło, w każdej chwili mogą przystąpić do programu składając wniosek o świadczenie z programu „Rodzina 500+” na portalu Empatia, poprzez PUE ZUS oraz poprzez swoją bankowość elektroniczną.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button