- REKLAMA -
Aktualności

Od 31 stycznia całkowity zakaz odwiedzin w legnickim szpitalu

W związku z gwałtownie wzrastającą ilością zakażeń w Polsce wirusem SARS-COV-2, legnicki szpital zdecydował się wstrzymać do odwołania odwiedziny u pacjentów, znajdujących się na jego oddziałach.

W myśl zarządzenia szefowej legnickiego szpitala Anny Płotnickiej-Mieloch, z dniem 31 stycznia 2022 roku wprowadzony zostanie całkowity zakaz odwiedzin pacjentów we wszystkich oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. W uzasadnionych szczególnych przypadkach, decyzję o odstąpieniu od zakazu podjąć może wyłącznie szefowa legnickiego szpitala. Jednocześnie obowiązywać będzie zakaz przebywania w oddziałach szpitalnych osób nie będących pacjentami oddziału, za wyjątkiem opiekunów/rodziców dzieci małoletnich.

Zarządzenie Anny Płotnickiej-Mieloch reguluje też zasady przekazywania paczek pacjentom w zaistniałej sytuacji. Będą one przyjmowane w pomieszczeniu przy Punkcie przyjęć planowanych w budynku 1D (-1) od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Pozostawiane tam przez nas paczki powinny być dokładnie i czytelnie opisane imieniem i nazwiskiem oraz nazwą oddziału/odcinka, w którym przebywa pacjent. Powinniśmy też zadbać o to, by paczka była zapakowana adekwatnie do jej zawartości.

Szpital apeluje jednocześnie, by pozostawiane paczki nie zawierały produktów niedozwolonych, takich jak wyroby tytoniowe, alkohol czy narkotyki oraz rzeczy cennych, w tym pieniędzy. Wszystkie paczki pozostawione będą dostarczane pacjentom dwa razy dziennie: o godzinie 14:00 oraz 17:30. Co ważne, paczki te nie są ubezpieczane przez Szpital, który też nie ponosi odpowiedzialności za zawartość paczki, jej ewentualne zniszczenie lub uszkodzenie, jeżeli te wynikać będą z niewłaściwego zapakowania lub zabezpieczenia jej zawartości.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button