Aktualności

Od 2 października kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W dniach od 2 do 7 października  2023 r. odbędzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady będą odbierane w godzinach od 7.00 do 17.00.

Podczas akcji odbierane będą następujące odpady:
–  wielkogabarytowe – tj. stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, itp.,
–  zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – tj. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia, itp.

Do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne m.in.: deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, skrzydła drzwiowe, grzejniki, płytki, jak również opony, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe. Odpady te należy przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej 1 oraz ul. Nowodworskiej 48.

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawiać do godziny 7.00:

– w zabudowie jednorodzinnej przed posesję,

–  w zabudowie wielorodzinnej w miejscu gromadzenia odpadów, przy zasiekach śmietnikowych,

–  właściciele rodzinnych ogrodów działkowych – w miejscu gromadzenia odpadów przy zasiekach śmietnikowych.

 Należy zwrócić szczególną uwagę, aby możliwy był dojazd i odbiór wystawionych przedmiotów, a także by odpady wielkogabarytowe nie utrudniały korzystania z nieruchomości poprzez zastawianie dróg i miejsc parkingowych.

Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji “Sadzonka drzewa w zamian za elektroodpad”, która nie tylko pozwala pozbyć sie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ale również przyczynia się do zazielenienia naszej przestrzeni miejskiej. Każdy z nas ma okazję zrobić coś dobrego dla planety.

Data: 7.10. 2023 (sobota)

Godzina: 11.00 – 15.00

Miejsce: PARKING przy al. Piłsudskiego 84 (Carrefour)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button