AktualnościDolny ŚląskInwestycje drogowe
Trendy

Od 10 stycznia spotkania informacyjne dotyczące przebiegu wariantów A4 i S5

Od 10 stycznia do 28 lutego 2022 roku odbywać się będą spotkania dla mieszkańców, podczas których zaprezentowane zostaną wstępne korytarze przebiegu autostrady A4 od Legnicy do Wrocławia i drogi ekspresowej S5 od Sobótki do Bolkowa. Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną COVID-19 spotkania odbędą się w trybie on-line, w systemie wideokonferencji – przy użyciu ogólnodostępnej aplikacji.

Spotkania zaplanowane zostały w 21 gminach, przez które przebiegają warianty tras A4 i S5 opracowywane w ramach Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R).

Terminy spotkań wyznaczone zostały w okresie od 10 do 28 stycznia oraz od 14 do 28 lutego 2022 roku, z wyłączeniem ferii szkolnych w województwie dolnośląskim.

Obejmują następujące lokalizacje: Krotoszyce, Legnica, Legnickie Pole, Wądroże Wielkie, Udanin, Kostomłoty, Kąty Wrocławskie, Mietków, Żarów, Kobierzyce, Żórawina, Wrocław, Sobótka, Jordanów Śląski, Marcinowice, Świdnica, Jaworzyna Śląska, Świebodzice, Strzegom, Dobromierz oraz Bolków.

Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie wkrótce zamieszczony na stronie internetowej zadania oraz na Twitterze Oddziału Wrocław.

Podczas spotkań projektanci zaprezentują proponowane warianty przebiegu tras A4 i S5 oraz będą odpowiadać na pytania społeczeństwa. W czasie spotkań, jak i po ich zakończeniu każdy będzie mógł zgłosić swoje propozycje i przekazać ewentualne uwagi lub sugestie na specjalnym formularzu.

Materiały informacyjne dotyczące przedsięwzięcia będą dostępne na stronie: https://a4-s5-stesr.pl/. Ankiety będzie można składać w ciągu 14 dni od dnia spotkania informacyjnego:

– dla drogi ekspresowej S5 pocztą na adres: Multiconsult Polska Sp. z o.o., Biuro we Wrocławiu, ul. Zelwerowicza 20, 53-676 Wrocław, lub mailowo: wroclaw@multiconsult.com.pl.

– dla autostrady A4 pocztą na adres: IVIA S.A , Al. W. Roździeńskiego 91, 40-203 Katowice, lub mailowo: a4wroclaw-legnica@ivia.pl

Cele inwestycji

Najważniejszym celem inwestycji jest rozbudowa autostrady A4 do drogi dwujezdniowej, trzypasowej oraz budowa dwujezdniowej, dwupasowej drogi ekspresowej S5. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo na sieci dróg. Dostępność transportowa terenu Dolnego Śląska będzie generować zwiększenie inwestycji gospodarczych na tym obszarze, a co a tym idzie zostanie zapewniona spójność gospodarcza i terytorialna makroregionu. Zintensyfikuje się rozwój sieci usługowej o charakterze transportowo-spedycyjno-logistycznym. Zwiększy się mobilność mieszkańców, a przez to dojdzie do zwiększenia rozwoju różnych form turystyki. Zmniejszy się natężenia ruchu na istniejących drogach krajowych i autostradzie, poprzez przejęcie ruchu tranzytowego, co wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców w regionie. Natomiast aktywność gospodarcza rejonu spowoduje powstanie nowych miejsc pracy oraz rozwój istniejących Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7

Źródło
GDDKiA Wrocław
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button