AktualnościMPK Legnica

Od 1 kwietnia bilety MPK kupimy też w aplikacji mPay

Od 1 kwietnia opłatę za przejazd autobusem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zapłacimy szybko i wygodnie w nowej, darmowej aplikacji na telefon firmy mPay. Jest ona jednym z najstarszych na rynku dostawców rozwiązań dla płatności mobilnych. W aplikacji dostępne są wszystkie bilety komunikacji miejskiej.  Przypomnijmy, że za przejazd możemy nadal zapłacić także w działającej od kilku lat aplikacji mobilnej zbiletem.

– Aplikację mPay można pobrać za darmo ze sklepów Google Play, AppStore i HuaweiApp Gallery. Za jej pośrednictwem legniczanie wygodnie zakupią zarówno bilety jednoprzejazdowe, jak i okresowe (24-godzinne i 30-dniowe) – informuje MPK.

Wystarczy kilka prostych kroków, by skorzystać z tego udogodnienia – po zainstalowaniu aplikacji, w bardzo intuicyjny sposób, zakładamy osobiste konto. Po zapewnieniu środków do uregulowania należności możemy już swobodnie realizować transakcje zakupu biletów. Należność uregulujemy wybierając spośród trzech źródeł płatności: przedpłaconej portmonetki, podpiętej karty płatniczej lub karty w elektronicznym portfelu kart MasterPass.

Jak kupić bilet w aplikacji mPay?

Krok 1. pobieramy darmową aplikację na telefon – znajdziemy ją w sklepach Google Play, AppStore lub HuaweiApp Gallery

Krok 2. zakładamy swoje osobiste konto – to z niego opłacamy przejazdy

Krok 3. wchodzimy w zakładkę „Moje finanse” i wybieramy źródło płatności

Krok 4. wchodzimy w zakładkę „Produkty i usługi”, klikamy w kafelek „Komunikacja miejska”
i opłacamy przejazd

Warto jednak pamiętać, że aby zyskać uprawnienie do przejazdu bilet w aplikacji należy zakupić bezzwłocznie po wejściu na pokład autobusu.  Przypomnijmy, że za przejazd możemy zapłacić także w działającej od kilku lat aplikacji mobilnej zbiletem.

naklejka autobusy 145x210 poziom druk screen okresowe 01klOWfqWibGpC785HlXs

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button