- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Obwodnica Legnicy. Jest porozumienie z GDDKiA

Gmina Legnica i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisały umowę o wspólnej realizacji prac projektowych, dotyczących budowy fragmentu obwodnicy Legnicy w ciągu drogi krajowej 94. To jedna z siedmiu dolnośląskich obwodnic, spośród 100 ujętych w rządowym programie.

Obwodnica, z uwagi na swój przebieg na terenie miasta, jak i gminy Legnickie Pole, musi być realizowana jednocześnie przez prezydenta Legnicy i GDDKiA. Tylko taka realizacja wszystkich fragmentów wschodniej obwodnicy miasta zapewni jej prawidłowe funkcjonowanie i osiągnięcie założonego celu.

Porozumienie określa zasady oraz podział kosztów wspólnej realizacji opracowań projektowych (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe wraz z uzyskaniem decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, Koncepcji Programowej oraz wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego) pomiędzy GDDKiA i gminą Legnicą.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem prace projektowe dotyczące odcinka o długości około 2,8 km, zlokalizowanego poza granicami miasta, tj. od ul. Gniewomierskiej do ul. Sikorskiego, sfinansuje GDDKiA, natomiast odcinek w granicach administracyjnych Legnicy sfinansuje gmina.

Celem wspólnej inwestycji jest budowa fragmentu obwodnicy Legnicy, która pozwoli na utworzenie spójnego układu komunikacyjnego z ominięciem ścisłego centrum miasta. Realizacja inwestycji umożliwi stworzenie komfortowego i szybkiego połączenia drogowego pomiędzy A4, S3 i DK94 oraz wpłynie pozytywnie na rozwój gospodarczy regionu, a także Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z uwagi na bardzo złe warunki przejazdu drogą krajową nr 94 przez Legnicę, w tym przez zabytkowe centrum miasta, budowa brakującego fragmentu obwodnicy umożliwi właściwe skomunikowanie zurbanizowanych i uprzemysłowionych terenów, a tym samym wpłynie na poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz mieszkańców naszego miasta.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 4.4 / 5. Ilość głosów: 7

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button