- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Nowy układ komunikacyjny na byłym legnickim lotnisku już prawie gotowy

Trwają bardzo zaawansowane prace drugiego etapu budowy układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Dzięki znacznemu przyśpieszeniu robót zakończenie inwestycji planowane jest w tym roku.

Obecnie prace koncentrują się na odcinku od ul. Myrka do Hangarowej. Jak informuje wydział inwestycji miejskich UM, ułożona została już warstwa wiążąca asfaltu na jezdniach i ścieżkach rowerowych. Do końca października ma powstać warstwa ścieralna. Montowane są latarnie i znaki drogowe.

Przypomnijmy, że wcześniej zakończono pierwszy etap prac na ul. Nasiennej – od ronda Bitwy Legnickiej do ronda z ul. Hangarową. Na tym etapie prac wykonano dwupasmową jezdnię, ścieżki pieszo–rowerowe, oświetlenie, kanalizację deszczową oraz sieć Legman. Przebudowany został też przejazd kolejowy z częściową wymianą szyn. Obecnie prace koncentrują się na odcinku od ul. Myrka do Hangarowej.

Całe zadanie obejmuje budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania z ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym obustronnym oświetleniem ledowym ulic o długości kabli ponad 6 kilometrów. Parametry nowych dróg będą też dostosowane do ruchu i parkowania samochodów ciężarowych.

Drogi, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe i pasy zieleni zostaną odwodnione z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych. Przebudowany będzie przejazd kolejowy, usunięte kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Powstanie kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci szerokopasmowego internetu LEGMAN.

Powstająca droga ma bardzo duże znaczenie w układzie komunikacyjnym miasta. Połączy ten atrakcyjny teren inwestycyjny z istniejącymi i powstającymi zakładami i drogami A4 i S3. Po włączeniu jej do planowane zbiorczej drogi południowej (etap III) odciąży ruch w centrum miasta, ułatwi też dojazd do osiedli, szkół i skróci dojazd do szpitala.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button