- REKLAMA -
Aktualności

Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Będzie więcej połączeń

Od 10 grudnia 2017 roku obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich, w którym zmieniły się nie tylko godziny odjazdów i przyjazdów ale też pojawiły się nowe połączenia oraz zwiększona została częstotliwość kursowania pociągów. Zmiany te dotyczą też regionu legnickiego.

Większość zmian odnośnie nowych połączeń dotyczy aglomeracji wrocławskiej, jednak nie zapomniano też i o pasażerach z innych regionów Dolnego Sląska. Na zmianach skorzystają też mieszkańcy regionu legnickiego. Nowy rozkład przewiduje zwiększenie połączeń relacji Wrocław – Legnica (zwiększono z 26 do 27 par kursów, czyli kurs tam i z powrotem), Legnica – Bolesławiec (z 15 do 16 par) oraz Legnica – Żary (z 5 do 6 par). Przewidziano też rozszerzenie terminów kursowania pociągów relacji Wrocław Gł./Legnica – Forst (po zmianach będą kursować w dni wolne przez cały rok).

Oprócz nowych połączeń Koleje Dolnośląskie wprowadzają na tory też nowe pociągi, czyli najnowsze składy pojazdów Impuls 45WE. Na razie będą one kursować na trasach z Wrocławia do Jeleniej Góry, Międzylesia, Węglińca i Rawicza. Dzięki inwestycjom w nowe składy oraz rozwijanie sieci połączeń, Koleje Dolnośląskie w ciągu 3 ostatnich lat podwoiły liczbę pasażerów korzystających z kolei na Dolnym Śląsku  i w 2017 roku wyniesie ona 22 mln podróżnych.

Sprawdź nowe rozkłady jazdy Kolei Dolnośląskich

Fot. kolejedolnoslaskie.eu

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button