Aktualności

Nowy ambulans typu P dla pacjentów legnickiego szpitala

Nowy ambulans typu P zakupił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. Koszt VW Transporter T5 2,0, 150 KM z wyposażeniem to 362 925 zł. Dostarczył go zwycięzca przetargu Świtoń-Paczkowski.

Typ „P” – to podstawowy typ ambulansu jakim dysponuje pogotowie ratunkowe. Będzie nam służył głównie do przewożenia ciężko chorych pacjentów z Legnicy do placówek medycznych o wyższej referencyjności – wyjaśnia ratownik medyczny Krzysztof Matysiewicz z Sekcji Logistyki naszego szpitala.

Nowy ambulans typu P zakupił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. Koszt VW Transporter T6 2,0, 150 KM z wyposażeniem to 362 925 zł. Dostarczył go zwycięzca przetargu Świtoń-Paczkowski.

Ratowników cieszy wyposażenie ambulansu.

Mamy tu standardowo respirator, defibrylator, ssak elektryczny, sprzęt do intubacji, high-flow (do wentylacji pacjenta pod wysokim ciśnieniem), ale również przetwornicę, która przetwarza prąd z 12 do 230 V. Dzięki temu nie musimy liczyć tylko na baterie. W naszym ambulansie wszystkie urządzenia mogą więc pracować na napięciu 230 V. To bardzo istotne, zwłaszcza w kwestiach dłuższych wyjazdów – dodaje Krzysztof Matysiewicz.

Ambulans jest wyposażony również w leki, m.in. w te, z których korzysta intensywna terapia. Oczywiście może je podawać tylko lekarz.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button