- REKLAMA -
Aktualności

Nowa produkcja Netflixa będzie realizowana w Legnicy

Legnica znów stanie się planem filmowym. Tym razem w naszym mieście realizowane będą zdjęcia do nowej produkcji Netflixa “WILL” w reż. Tima Mielantsa, czyli twórcy kilku odcinków niezwykle popularnego serialu “Peaky Blinders”. W związku z obecnością filmowców w naszym mieście, w dniach od 4 do 13 lipca trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami w wybranych rejonach Legnicy.

Filmowcy informują, że zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego w rejonie ulic: Kartuskiej, Łąkowej, Daszyńskiego, Dmowskiego, Plater oraz Senatorskiej, w dniach od 4 do 13 lipca tego roku. Legnica to drugie obok Wrocławia miasto, w którym belgijscy filmowcy zdecydowali się kręcić sceny do swojego filmu.

Opis organizacji ruchu na czas wykonania zdjęć podczas kręcenia scen:

  • zostanie zamknięta ul. Daszyńskiego od skrzyżowania z ul. Dmowskiego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Z ul. Czarnieckiego będzie brak możliwości wjazdu w ul. Daszyńskiego.
  • zostanie zamknięta ul. Kartuska od skrzyżowania z ul. Czarnieckiego do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego.
  • zostanie zamknięta ul. Dmowskiego od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego.
  • zostanie zamknięta ul. Łąkowa od skrzyżowania z ul. Kartuską do wiaduktu kolejowego.

4.07 -zdjęcia-ul.Daszyńskiego

5.07- zdjęcia ul.Senatorska/E. Plater, pod wieczór i w nocy ul. Łąkowa

6.07- zdjęcia ul.Kartuska, Daszyńskiego

11.07- próby ul.Daszyńskiego/ Dmowskiego

12.07- zdjęcia ul.Daszyńskiego, Dmowskiego, Łąkowa, Kartuska

13.07 – zdjęcia ul.Daszyńskiego, Dmowskiego, łąkowa, Kartuska

5 lipca podczas kręcenia scen, zostanie całkowicie zamknięty fragment ul. Senatorskiej od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do skrzyżowania z ul. Piastowską oraz ul. Emilii Plater od skrzyżowania z ul. Kominka do skrzyżowania z ul. Senatorską. Ruch komunikacji publicznej będzie odbywał się zmienioną trasą – tj. ulicą Senatorską – ul. Jagiellońską, – ul. Chojnowska – ul. Piastowską.

Dodatkowo planuje się wprowadzenie zakazu zatrzymywania i postoju na zamkniętych dla ruchu ulicach. W przerwach pomiędzy ujęciami, w miarę możliwości będzie możliwość przejazdu.


Belgijski film “Will” w reż. Tima Mielantsa realizowany na podstawie bestsellerowej powieści Jeroena Olyslaegersa, flamandzkiego pisarza i autora sztuk teatralnych. Książka uznana została za „prowokacyjną, niewygodną i pouczającą” i zaraz po przetłumaczeniu na język angielski, w 2019 roku, wyróżniona przez magazyn „The Times”. Napisana świetnym językiem, ostra jak brzytwa opowieść o „tchórzostwie, które nazywane bywa mylnie neutralnością” zyskała wiele pozytywne recenzji, m.in. w „Financial Times”.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button