Aktualności

Nowa karetka dla legnickiego szpitala

Kluczyki do nowego ambulansu przekazał prezes działającej przy szpitalu Fundacji Otwarte Serce dr Rafał Pilch. Na konto tej Fundacji wpłynęły darowizny od firm, instytucji, samorządów oraz prywatnych darczyńców z regionu legnickiego.

– Pacjenci, ludzie dobrej woli do dnia dzisiejszego nas wspierają przekazując od dobrego słowa, poprzez drobne wpłaty, aż po duże kwoty. Wszystkim- wielkie dzięki!- mówiła Anna Płotnicka- Mieloch, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

– To normalne, że w dobie pandemii towarzyszy nam lęk i niepewność, ale i wola działania. – stwierdził Jan Garbe, dyr. firmy BASF, która przekazała 80 000 zł na kupno karetki.
– Cieszę się, że ten samochód należy do marki naszego koncernu – mówiła z kolei Ewa Mrok-Salamońska przedstawicielka Volkswagen Motor Polska, który ofiarował 20 000 zł.
Wśród fundatorów znalazła się też m.in. gmina Kunice i Miłkowice, legniccy sędziowie parafia w Męcince, przedsiębiorstwo Huras, firma Osadkowski-Cebulski, Medicus V oraz indywidualni darczyńcy fundacji.

– Ten samochód różni się od standardowej karetki tym, że ma grodź, która oddziela przestrzeń kierowcy i pasażera od przestrzeni pacjenta. To daje poczucie bezpieczeństwa. Poza tym niczym innym się nie różni, bo po ustaniu pandemii będzie nam służyć jako normalna karetka transportowa. – wyjaśnia Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy legnickiego szpitala. Ambulans wraz z wyposażeniem kosztował blisko 184 500 zł.

(źródło: szpital.legnica.pl)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button