Aktualności

Niemiecka firma VOSS Fluid buduje fabrykę pod Legnicą

Niemiecka firma Voss Fluid buduje fabrykę komponentów hydraulicznych w Nowej Wsi Legnickiej na terenie LSSE. Inwestycję realizuje Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Fabryka ma być gotowa w pierwszym kwartale 2019 roku a zatrudnienie znajdzie w niej ok. 150 osób.

Inwestycja powstaje na 3,2-hektarowej działce w Nowej Wsi Legnickiej, będącej częścią terenów inwestycyjnych Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Hala produkcyjna mieć będzie powierzchnię około 7700 mkw. i wyposażona zostanie w oświetlenie lED o natężeniu 500 luksów, natomiast powierzchnię części socjalno-biurowej przewidziano na około 1200 mkw. Inwestycja realizowana przez Panattoni Europe na zlecenie Voss Fluid, to pierwsza inwestycja tego koncernu w naszym kraju, zaś kolejna dla całej grupy. Przypomnijmy, że tuż obok znajduje się działająca już od prawie 15 lat spółka-siostra przedsiębiorstwa – firma Voss Automotive.

Bardzo dobre doświadczenie Grupy Voss w prowadzeniu działalności produkcyjnej w Polsce sprawiło, że zdecydowaliśmy się na wybudowanie zakładu produkcyjnego w bliskim sąsiedztwie naszej spółki siostry. Polska, a zwłaszcza Dolny Śląsk, posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą o szerokich horyzontach oraz infrastrukturę ekonomiczną, która jest idealna dla naszej firmy, zwłaszcza wsparcia głównej działalności w Niemczech. Dlatego w pierwszym etapie funkcjonowania fabryki, planujemy zatrudnić 100 osób – powiedział Jarosław Bień, członek zarządu Voss Fluid.

VOSS Fluid GmbH, jako część VOSS Holding, jest wiodącym na świecie dostawcą technologii sprzęgieł hydraulicznych. Oprócz szerokiej gamy elementów sprzęgających, portfolio produktów obejmuje również zaawansowane systemy łączenia rur, urządzenia do wstępnego montażu i narzędzia. VOSS Fluid cieszy się pierwszorzędnym statusem jako partner w zakresie rozwoju i systemu hydrauliki stacjonarnej i mobilnej. Dzięki czterem firmom w Europie i Azji, wraz z kolejnymi przedstawicielstwami VOSS Group i ogólnoświatową siecią dealerów, VOSS Fluid zapewnia niezawodną dystrybucję 24/7.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button