- REKLAMA -
Aktualności

Niecodzienne video! Zobacz jak wyglądała Legnica w 1992 roku

Na serwisie YouTube odkryto ponad 3-godzinny film, umieszczony w lutym 2017 roku przez użytkowniczkę Оксана Казак, pokazujący Legnicę w roku 1992. Dla starszych Legniczan to impuls do wspomnień, dla młodszego pokolenia ciekawe doświadczenie.

Film nakręcony w roku 1992 nie powala jakością, jednak jego walory historyczne można uznać za bezcenne, bo pokazuje miejsca które albo mocno się zmieniły albo już nie istnieją. Nie jest znany autor filmu, jednak z treści filmu można wywnioskować, że autor prawie na pewno był obywatelem ZSRR, gdyż miał dostęp do takich miejsc, do których Polaków nie wpuszczano.

To ponad 3-godzinne video zaczyna się od ujęcia na obecną Szkołę Podstawową nr 10 (wtedy przeznaczonej jedynie dla radzieckich uczniów) wraz z rzutem na ul. Jaworzyńską. Później przez 3/4 filmu możemy oglądać różne uroczystości, akademie i przedstawienia a kadry z miasta pojawiają się dopiero po ponad 2,5 godziny trwania filmu. Od tego momentu zaczyna się prawdziwy rarytas.

Najpierw mamy rzut kamery na dworzec kolejowy, następnie ul. Libana (mocno wyludnioną), potem Orbis i hotel Cuprum, ujęcie na plac w którym teraz stoi Galeria Piastów, kadr na Megasam i wiele innych ujęć, które być może niektórych przyprawią o łzę w oku. Na pewno jednak i młodszym i starszym film uzmysłowi jak mocno zmieniło się i wypiękniało nasze miasto w ciągu tych ponad 25 lat.

Obejrzyj film:

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button