AktualnościZ życia miasta

Niebawem ruszy bezpłatna zbiórka świątecznych choinek

W dniach 18 i 19 oraz 25 i 26 stycznia, w godzinach od 10.00 do 17.00, na terenie naszego miasta przeprowadzona zostanie bezpłatna zbiórka świątecznych choinek. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej swoją akcją obejmie zabudowę jedno- i wielorodzinną.

Choinki należy wystawiać najpóźniej do godziny 10.00 w dniu odbioru. W przypadku zabudowy jednorodzinnej drzewka wystawiamy przed posesję, natomiast w zabudowie wielorodzinnej w miejscu gromadzenia odpadów, przy zasiekach śmietnikowych. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, by dojazd pojazdu odbierającego nie był utrudniony oraz by wystawione przez nas choinki nie utrudniały korzystania z nieruchomości, np. poprzez zastawianie ciągów komunikacyjnych.

Zebrane w tej akcji choinki, jako odpady biodegradowalne, finalnie mają trafić do kompostowni, więc pamiętajmy, by ich nie owijać w worki foliowe czy w papier. Jeśli ktoś przeoczy tę akcję, może swoją niepotrzebną już choinkę we własnym zakresie dostarczyć do tzw. PSZOK-ów, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie zostaną one bezpłatnie odebrane. Takie punkty w Legnicy mieszczą się przy ul. Nowodworskiej 48 i Rzeszotarskiej 1.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button