AktualnościLegnica 112

Nie zatrzymał się do kontroli. Skuteczny pościg za piratem

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi Chojnowa, który nie zatrzymał się do kontroli. W wyniku podjętego pościgu został on zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Chojnowie.

Do zdarzenia doszło w Goliszowie, gdzie policjanci zauważyli pojazd jadący całą szerokością drogi, w dodatku z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze postanowili z uwagi na brawurową jazdę zatrzymać do kontroli kierującego Fiatem Bravo. Kierowca pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych gwałtownie przyspieszył i nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej.

Policjanci podjęli więc pościg. Po przejechaniu paru kilometrów w miejscowości Biskupin uciekający stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Z pojazdu wybiegły cztery osoby, które zaczęły uciekać do lasu. Policjanci podjęli pościg za nimi i po kilku metrach biegu zatrzymali dwie osoby. W odnalezieniu dwóch kolejnych osób pomógł leśniczy, który poinformował policjantów, że około 3 kilometry od miejsca zdarzenia na terenie lasu przebywają dwie osoby, które mogą mieć związek z tą sprawą.

Mundurowi natychmiast udali się w wskazane miejsce, gdzie zastali kobietę i mężczyznę, którzy przyznali, że jechali w pojeździe marki Fiat Bravo. W wyniku działań podjętych przez policjantów Komisariatu w Chojnowie ustalono, kto z tych osób prowadził pojazd. – Od 19-latka została pobrana krew celem dalszych badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Podejrzanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura na wniosek policjantów zastosowała wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 2500 zł. – informuje sierż. szt. Jagoda Ekiert  z legnickiej policji.

Foto: legnica.policja.gov.pl

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button