Aktualności

Na ul. Złotego Florena posypały się mandaty

Wielu kierowców w ostatnim czasie otrzymało pisma z legnickiej Straży Miejskiej, z informacją o popełnieniu wykroczenia i prośbą o wskazanie osoby, która zaparkowała nieprawidłowo auto na ul. Złotego Florena, czyli w pobliżu nowego Urzędu Skarbowego oraz MPointu. Wielu kierowców parkuje tam dość niefrasobliwie, nie zdając sobie sprawy z tego, że popełnia wykroczenie.

Przy wjeździe na ul. Złotego Florena znajduje się znak informacyjny D-40 “Strefa zamieszkania”, co wiąże się z określonymi zasadami, których trzeba przestrzegać, gdy w takiej strefie się znajdujemy. Dotyczą one także m. in. parkowania w takiej strefie. Prawo o ruchu drogowym w Art. 49 ust. 2. pkt 4. jasno mówi, że “zabrania się postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu”.

Wielu kierowców niestety nie patrzy na znaki i parkuje swoje auta w miejscach, które nie są wyznaczonymi miejscami parkowymi. I tak też się dzieje w pobliżu Urzędu Skarbowego oraz MPointu. Kierowcy nie tylko parkują w miejscach niedozwolonych, ale też w wielu przypadkach swoim parkowaniem utrudniają a nawet uniemożliwiają ruch innym samochodom (np. pojazdom służb komunalnych), stawiając swoje auta na miejscu, które de facto jest przejazdem na podwórko (patrz zdjęcie).

Straż Miejska w Legnicy w końcu postanowiła zrobić z tym porządek i w ostatnim czasie dość często pojawia się w tym rejonie miasta, solidarnie obdarowując mandatami niezdyscyplinowanych kierowców. Przestrzegamy więc i informujemy, ul. Złotego Florena to “strefa zamieszkania” i jeśli nie chcemy narazić się na mandat, parkujmy swoje auta tylko w miejscach oznaczonych jako miejsce parkingowe.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button