Aktualności

Na ul. Wrocławskiej zamontują energooszczędne oświetlenie LED-owe

Miasto Legnica konsekwentnie stawia na nowoczesne i energooszczędne uliczne oświetlenie w technologii LED-owej. Kolejną legnicką ulicą, która wzbogaci się o tego typu oświetlenie będzie ul. Wrocławska. Miasto rozpisało właśnie przetarg na dostawę i montaż tego rodzaju lamp.

Nowoczesne i energooszczędne oprawy oświetlenia ulicznego mają zostać zamontowane na odcinku ulicy Wrocławskiej – od skrzyżowania z ul. Wielkiej Niedźwiedzicy do granic miasta. To już kolejna ulica w Legnicy na której świecić będą energooszczędne nowoczesne lampy LED-owe. Obecnie trwa montaż takiego oświetlenia na ul. Kertyńskiego, na odcinku od ul. Myrka do ul. Gumińskiego a wcześniej pojawiło się ono także na ul. Spokojnej, na odcinku od ul. Wrocławskiej do wiaduktu kolejowego. Za realizację obu tych inwestycji odpowiada legnicka firma Jarotel.

Podobne oświetlenie zainstalowano już wcześniej także m.in. na ul. Nadbrzeżnej, Złotoryjskiej, Obwodnicy Śródmiejskiej, alei Orła Białego, na Tarninowie, w Rynku i okolicznych ulicach. Warto pamiętać, że oświetlenie LED-owe to nie tylko wymierna oszczędność w wymiarze finansowym (mniejsze zużycie energii elektrycznej) ale też korzyść z ekologicznego punktu widzenia (przyczynia się ono do zmniejszonej emisji dwutlenku węgla do atmosfery).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button