- REKLAMA -
Aktualności

Myrka niczym tor wyścigowy. Czy Urząd Miasta i Policja coś z tym zrobią? [Nasza interwencja]

Na naszą redakcyjną skrzynkę dotarła wiadomość od pana Adama. Pan Adam mieszka na ul. Myrka w Legnicy i skarży się, że ulica ta jest przez wielu kierowców traktowana niczym tor wyścigowy. Przedstawiamy treść wiadomości (pisownia oryginalna):

Szanowna redakcjo. Ja oraz inni mieszkańcy ul. Myrka czujemy się już bezsilni. Pisze do was, może wasza interwencja coś zdziała. Ulica Myrka to ładna ulica, prościutka, z równiutkim asfaltem, co niestety jest cały czas wykorzystywane przez kierowców, którzy często traktują tę ulicę jak tor wyścigowy. Prędkości osiągane przez niektóre samochody często osiągają 80-90 km/h. To aż sie prosi o jakaś tragedię. Jakby tego było mało,. chodnik na ul Myrka jakiś “geniusz” wyznaczył przy samej jezdni. Ten pomysłodawca chyba nigdy nie szedł tym chodnikiem pół metra od TIRA pędzącego jezdnią z prędkością 80-90 km/h.

Wysyłane były sygnały do urzędu miasta, który nas zignorował. Prosiliśmy też policję o pomoc, ta niestety też chyba mało serio potraktowała fakt, że czujemy się zagrożeni. Przy ul. Myrka mają swoje siedziby firmy kurierskie i transportowe, ilość aut wielkogabarytowych więc jest tutaj duża. Wielu kierowców firm kurierskich nic sobie nie robi z tego, że mieszkają tutaj ludzi i że są przejścia dla pieszych. Notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie na linii ciagłej czy na przejściu dla pieszych, notoryczne rozmawianie przez telefon w czasie jazdy, to tutaj chleb powszedni. Przy ul. Myrka powstają nowe budynki, zwiększy się ilosć mieszkańców, niestety także wzrośnie prawdopodobieństwo jakiejś tragedii, do której w końcu dojdzie, jeśli Miasto i policja nic z tym nie zrobią. A przecież wystarczy by regularnie, codziennie chociażby na pół godziny pojawiła sie tutaj policja z radarem. Gdy do świadomości kierowców dotrze fakt, że mogą zostać ukarani mandatem, to może w końcu przestaną tak pędzić.

Nasz reporter wybrał się na ul Myrka i przez kwadrans obserwował ruch samochodów. Faktycznie, z samego rana ruch duży a co parę minut widoczna gołym okiem przekroczona prędkość, w tym także przez parę aut firm kurierskich. Obawy mieszkańców ul. Myrka są zatem uzasadnione. Wiadomość Pana Adama wysłaliśmy do Urzędu Miasta oraz na Policję. Odpowiedzi, od ile otrzymamy, opublikujemy na naszym portalu a do sprawy na pewno wrócimy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button