Aktualności

MPK apeluje o ograniczenie podróży komunikacją miejską

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy zwróciło się z apelem do mieszkańców miasta o ograniczenie swojego korzystania z usług komunikacji miejskiej oraz o stosowanie się do środków bezpieczeństwa wdrożonych przez miejskiego przewoźnika.

Legnickie MPK apeluje, by w tym trudnym okresie pasażerowie maksymalnie ograniczyli swoje podróże autobusami komunikacji miejskiej, by można było zapewnić bezpieczne warunki tym pasażerom, którzy np. muszą dojechać do pracy. MPK przypomina też, że zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, pasażerowie w autobusach mogą korzystać jedynie z tych siedzeń, które nie zostały oznakowane żółto-czarną taśmą. Jeśli wszystkie nieoznakowane siedzenia będą zajęte, powinniśmy skorzystać z następnego autobusu.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, MPK przypomina też o innych środkach ostrożności. Pasażerowie nie powinni dotykać tzw. “ciepłych przycisków” na zewnątrz autobusu oraz przycisków “STOP” i “DRZWI” wewnątrz pojazdu. W tym celu do odwołania wszystkie przystanki “na żądanie” będą przystankami stałymi, na których autobus zatrzyma się (także na liniach nocnych) bez potrzeby sygnalizowania tego przez pasażerów. Dodatkowo pasażerowie proszeni są o powstrzymanie się w autobusie od rozmów przez telefon oraz z innymi pasażerami.

Przypomnijmy też o dwóch ważnych rzeczach. Po 1) od 16 marca aż do odwołania autobusy MPK w Legnicy kursują według rozkładu wakacyjnego a po 2) kierowcy aż do odwołania nie prowadzą sprzedaży biletów w autobusach. Warto o tym pamiętać, jeśli faktycznie musimy skorzystać z komunikacji miejskiej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button