Aktualności

Moris Polska wybuduje letni park wodny Aquafun

Firma Moris Polska wygrała przetarg na modernizację odkrytego kompleksu basenowego przy ulicy Stromej. Powstanie tu letni park wodny Aquafun, który ma być gotowy już latem 2021 roku. 

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule “zaprojektuj i wybuduj”. Wczoraj została podpisana umowa pomiędzy firmą Moris Polska, a Strefą Aktywności Gospodarczej. Przypomnijmy, że do przetargu stanęły trzy firmy: Moris Polska z Warszawy, Grupa Faweterm z Gromnika oraz Urbex z Lubina. Do budowy letniego parku wodnego Aquafun w Legnicy wybrano firmę Moris Polska, która zrealizuje inwestycje za kwotę 26 384 360, 91 zł.

W relatywnie krótkim czasie będzie to dla nas już czwarta umowa na budowę kompleksu basenowego. Cieszymy się z tego kontraktu, ponieważ rynek wyraźnie dostrzega, iż jesteśmy w najwęższej krajowej czołówce realizatorów tego typu inwestycji i że jest to jedna z naszych bardzo ważnych specjalizacji. Kontrakt legnicki jest dla nas interesujący, ponieważ jest wielowątkowy i spoczywa na nas odpowiedzialność za różne czynniki, nie tylko za proste zbudowanie obiektu – mówi Maurycy Bryła, prezes Moris Polska.

O szczegółach związanych z realizacją inwestycji mówił z kolei dyrektor handlowy Moris Polska Tomasz Zieliński. – Olbrzymi nacisk w tym projekcie został położony między innymi na bezpieczeństwo dzieci. Zastosujemy najnowsze rozwiązania funkcjonalne i materiałowe  (..) Na przykład specjalna antypoślizgowa nawierzchnia EPDM w wodnym placu zabaw dla dzieci na pewno da poczucie bezpieczeństwa także rodzicom. (..) Całość obiektu, jaki oddamy do użytku, należy ocenić jako ciekawy, duży i dobry jakościowo z dobrze dobranymi rozwiązaniami funkcjonalnymi.

Mimo że nowy projekt ma być gotowy dopiero w pierwszej połowie 2020 roku, to wykonawca już wkroczył na teren budowy, gdyż pewien zakres prac rozbiórkowych można wykonać niezależnie od kształtu powstającego projektu. Przypomnijmy, że Letni Park Wodny to planowane ponad 1300 m² wodnej zabawy i ponad 100 metrów zjeżdżalni wodnych. Na jakie atrakcje możemy liczyć?

– 3 zjeżdżalnie wodne – łącznie ponad 100 metrów zjazdu:

· pontonowa – o długości 64,60 m ze startem z poziomu 6,21 m,

· kamikadze – o kącie nachylenia 37° i długości 20,60 m,

· multislide- trójtorowa o długości 17 m ze spadkiem ok 20 proc.,

– niecka rekreacyjna – rwąca rzeka, huśtawka, gejzery i wspinaczka

– basen rekreacyjny o powierzchni ponad 600 m², wyposażony w siatki wspinaczkowe,

huśtawkę wodną, masażery, wodne parasole, ściany wodne, itp.,

– wodny plac zabaw z nawierzchnią poliuretanową o pow. 155 m²:

· wiaderka wodne zawieszone na słupkach, wodne kwiaty, drzewka i armatki, wodne wulkany, tunele i inne urządzenia nie tylko dla najmłodszych.

– kolorowy brodzik z atrakcjami:

· dla najmłodszych brodzik o powierzchni ponad 170 m² i głębokości od 0.01 do 0,45m,

· bajkowe naklejki, jeż wodny, gejzery i wodny dzwonek z bezpiecznym poziomem wody – idealne miejsce wodnej zabawy dla maluszków,

– sześciotorowy basen pływacki o powierzchni 400 m² (25 m długości i 16 szerokości) dla tych, którzy zechcą popływać sportowo.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 102

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button