Aktualności

Mieszkanie Plus: w Legnicy powstanie 660 mieszkań

Legnica planuje wybudować 660 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus – to największa liczba mieszkań w jednym mieście jakie zdecydowały się dotąd zaoferować samorządy lokalne. Miasto podpisało w tej sprawie list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości i Ministrem Infrastruktury i Budownictwa.

Mieszkania w ramach tego programu zostaną wybudowane na działkach przy ul. Pątnowskiej oraz ul. Kartuskiej. Czynsze w mieszkaniach, wybudowanych w ramach programu Mieszkanie Plus, mają być co roku ustalane rozporządzeniem Rady Ministrów. Na chwilę obecną czynsz dla województwa dolnośląskiego wynosi 7,97 zł za metr kwadratowy, natomiast w opcji z dojściem do własności kwotę ustalono na poziomie 11,38 zł za metr kwadratowy.

Warto dodać, że oprócz płacenia czynszu, mieszkańcy mają też ponosić opłatę eksploatacyjną. W Legnicy kwota ta wynosić będzie 6,50 zł za metr kwadratowy. Pieniądze z tego tytułu przeznaczane będą na opłaty administracyjne na rzecz zarządcy budynku, koszt sprzątania i konserwacji wspólnej przestrzeni, fundusz remontowy oraz opłaty za media (np. prąd na klatce).

Władze Legnicy mają nadzieję, że przystąpienie do programu Mieszkanie Plus wpłynie pozytywnie na poszerzenie oferty mieszkaniowej w mieście i będzie skutecznym uzupełnieniem dla lokali developerskich oraz Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Przypomnijmy, że w ramach TBS wybudowano i zmodernizowano w Legnicy już osiem budynków z 460 mieszkaniami.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button