- REKLAMA -
Aktualności

Mieszkańcu, pamiętaj o obowiązku składania deklaracji śmieciowej

Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnica przypomina właścicielom nieruchomości, o obowiązku zgłaszania wszelkich zmian mających wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Obowiązek ten powstaje również „w przypadku przyjęcia pod dach obcokrajowców”.

W związku z powyższym organ podatkowy przypomina o obowiązku ujmowania/wykazywania tych zmian. Niedopełnienie tego obowiązku będzie skutkowało określeniem wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze decyzji.

Działając w oparciu o zapisy ustawy Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami podejmuje działania mające na celu wyjaśnienie wszelkich nieścisłości w tym zakresie. Przypominamy, iż deklarację zmieniającą składa właściciel bezpośrednio do organu podatkowego do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana. W przypadku zabudowy jednorodzinnej – bezpośrednio do organu podatkowego.

W przypadku budynków wielolokalowych – oświadczenia składa się do zarządcy nieruchomości np. zarządu bądź zarządcy wspólnoty mieszkaniowej; do spółdzielni mieszkaniowej.

Wszelkie informacje dotyczące deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym można uzyskać w Wydziale Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnica pod nr telefonu 76 72-12-342 lub w Biurze Obsługi Klienta pok. 5 stanowisko nr 6.

Podstawa prawna: art. 6m ust. 2 oraz art. 6o ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2021 r. poz. 888 z późn. zm.).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Źródło
UM Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button