Aktualności

Miejski Punkt Szczepień w hali przy ul. Lotniczej już gotowy

Dobiegła końca organizacja Miejskiego Punktu Szczepień Masowych zlokalizowanego przy Hali przy ul. Lotniczej w Legnicy. Czekamy na zielone światło na jego uruchomienie.

Przy tym ważnym przedsięwzięciu od kilkunastu dni pracują osoby oddelegowane do organizacji punku z jednostek miejskich, urzędu i wolontariusze.

Za nami szereg spotkań i dopięcie spraw logistyczno-organizacyjnych działania tego punktu. To bardzo ważne przedsięwzięcie, dlatego jako miasto z dużą szczegółowością i dbałością podchodzimy do kwestii organizacyjnych i funkcjonalnych tego miejsca

– mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Jak podkreślił masowy punkt szczepień wymaga sprawnej współpracy wielu instytucji. Ze strony miasta zaangażowane są m.in. Wydział Zdrowia i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, a także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy przy kluczowym partnerstwie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za proces szczepień dla osób ze skierowaniem z systemu.

Liczba przeprowadzanych szczepień, a także w razie potrzeb dodatkowe punkty szczepień masowych (w różnej formie), będzie zależała od dostępności personelu medycznego oraz liczby dostarczanych dawek szczepionek.

Na czas funkcjonowania MPSM treningi i rozgrywki w obiekcie – w porozumieniu z klubami – zostaną przyprowadzone w innych obiektach sportowych na terenie miasta.

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button