- REKLAMA -
AktualnościKGHM

Miedziowe Centrum Zdrowia przechodzi reorganizację

Należące do KGHM Polska Miedź S.A. Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie przechodzi gruntowną reorganizację. Cel to dostosowanie warunków działania placówki do czasów pandemii i związanych z tym wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia. Priorytetem jest bezpieczeństwo pacjentów. Więcej porad specjalistów oraz unikanie niepotrzebnych wizyt w szpitalach ma chronić pacjentów z chorobami towarzyszącymi przed niepotrzebnymi wizytami w szpitalu. 

W lubińskim szpitalu odnawiana jest pracownia hemodynamiki, na ukończeniu jest remont całego V piętra, gdzie zostanie przeniesiony i powiększony Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

– Działania, które podejmuje Zarząd MCZ są inspirowane wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia i są podyktowane zapotrzebowaniem na wybrane procedury oraz zwiększeniem bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu. Zmiany mają również na względzie finansową efektywność szpitala. Nasza załoga to profesjonaliści, dzięki którym możemy się rozwijać, poszerzać tym samym zakres wykonywanych zabiegów i cieszyć się zaufaniem naszych pacjentów – mówi Piotr Milczanowski, Prezes Miedziowego Centrum Zdrowia.

Zarząd MCZ opracował plan efektywniejszego wykorzystania bazy przy zachowaniu najwyższego priorytetu – bezpieczeństwa pacjentów. W sierpniu planowane jest także przeniesienie Oddziału Diabetologicznego do budynku D-7 i połączenia go z Oddziałem Chorób Wewnętrznych. Oddział Diabetologii nadal będzie funkcjonował na zasadach pełnej autonomii i będzie realizował w pełnym wymiarze dotychczasowy kontrakt z NFZ. Spółka nie planuje zwolnień pracowników.

– Zmiana organizacji szpitala podyktowana jest potrzebą dostosowania oddziałów do nowych wyzwań, przed którymi stanęła służba zdrowia w dobie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19. Staramy się realizować jak najwięcej procedur w trybie ambulatoryjnym, hospitalizacje zarezerwowane są dla ciężko chorych oraz procedur, których nie można realizować ambulatoryjnie. Wydłużyliśmy pracę większości poradni, pacjenci umawiani są na konkretne godziny, przywracamy konsultacje stacjonarne – powiedział Marek Ścieszka, Wiceprezes Miedziowego Centrum Zdrowia.

Plan zakłada zwiększenie liczby porad ambulatoryjnych, w tym porad diabetologicznych w jednostkach MCZ w Głogowie, Lubinie i Legnicy. Dodatkowo zostaną zwiększone kontrakty z NFZ w Pracowni Stopy Cukrzycowej oraz w Pracowniach Laseroterapii.

Kolejne prace planowane są w przyszłym roku. Remonty Pracowni Endoskopowej, Pracowni Ultrasonograficznej, Oddziału Gastrologicznego oraz  Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej będą kontynuowane. W pierwszym kwartale przyszłego roku uruchomione zostaną Sale Wszczepiania Rozruszników.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button