AktualnościKultura

„Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” Legnicką Książką Roku 2021

„Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” to pozycja nagrodzona tytułem Legnickiej Książki Roku 2021 r. Futbolowa odyseja napisana przez Marcina Makucha i Mariusza Bacha była jedną z pięciu nominowanych do finału książek (spośród 24).

Autorzy zostali nagrodzeni podczas tradycyjnej gali w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w piątek, 2 grudnia.
W złotej piątce znaleźli się też: Tomasz Broda i „Najlepsze gołąbki jadłem u Eli”, Przemek Corso i „Serca twego chłód”; Grażyna Humeńczuk i „Dawna Legnica. Obraz miasta w grafice i malarstwie w zbiorach Muzeum Miedzi” oraz Marek Żak i „Czerwony Młyn. Historie z powojennej Legnicy”.

Zwycięska, wydana przez Muzeum Miedzi w Legnicy publikacja „Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” przedstawia pięćdziesięcioletnie  dzieje legnickiej drużyny. Zawiera setki zdjęć, biogramy piłkarzy, historie ligowych spotkań. Jej autorzy stworzyli pierwsze tak obszerne kompendium wiedzy o klubie i historii legnickiego futbolu. Jak widać, ich praca została doceniona przez konkursową kapitułę.

Ideą organizowanego przez Muzeum Miedzi i Legnicką Bibliotekę Publiczną konkursu jest promocja publikacji legnickich i publiczne przedstawienie najwartościowszych książek, które ukazały się w danym roku. Sponsorem konkursu jest Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Uroczystości wręczenia nagród towarzyszył koncert Natalia Lubrano kompozytorki, piosenkarka, autorki tekstów wykonującej muzykę jazzową i elektroniczną.

ksiazka roku img 2866

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button