AktualnościKGHM

„Mieć Wpływ” – KGHM organizatorem II Dolnośląskiej Konferencji CSR

KGHM Polska Miedź S.A. po raz kolejny zaprasza samorządowców, specjalistów biznesu i przedsiębiorców do udziału w wyjątkowym wydarzeniu „Mieć Wpływ” – II Dolnośląska Konferencja CSR „Zrównoważony Rozwój w Służbie Rodziny i Człowieka”. Spotkanie w trybie online odbędzie się już 25 listopada (środa).

Uczestnicy konferencji będą rozmawiać m.in. o zmianach w podejściu do biznesu i zrównoważonym rozwoju oraz coraz większej roli CSR skierowanego na człowieka i rodziny. Wszystkie te aspekty mają związek z trwającą transformacją społeczną związaną z rewolucją technologiczną, zmianami klimatycznymi i trendami demograficznymi.

Zauważamy, że coraz więcej firm włącza się w działania prospołeczne, a w KGHM takie projekty mają ogromne znaczenie. Rozwijamy wolontariat pracowniczy, współpracujemy z samorządami i sami inicjujemy liczne programy społeczne, takie jak promocja rodzicielstwa zastępczego w Zagłębiu Miedziowym. Biznes nie może funkcjonować w oderwaniu od lokalnej społeczności, bo to w niej funkcjonują nasi pracownicy i ich rodziny

– mówi Lidia Marcinkowska – Bartkowiak, Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.

Planowana konferencja będzie skupiać się właśnie na rozwiązaniach biznesu wspierających w szczególności obszar dobrostanu pracowników i ich bliskich, który stanowi bazę dla dobrej fizycznej i psychicznej kondycji współczesnego człowieka.

W obecnych czasach bardzo potrzebne jest mądre, spójne przywództwo w firmach, które połączy cele biznesowe z troską o człowieka we wszystkich jego rolach zawodowych i społecznych. Bo zwyczajnie poza pracą każdy pracownik jest mężem, żoną, dziadkiem, babcią, członkiem jakiejś społeczności. To wszystko przekłada się na strategie firmy w zakresie  budowania takiej przestrzeni, w której biznes będzie osiągał rezultaty, a ludzie odnajdą sens i będą mieli energię dla swoich rodzin i swoich pasji

– mówi Zofia Dzik, jedna z panelistek konferencji i prezes Instytutu Humanites.

Wśród tematów konferencji znalazły się m.in. sprawy związane z pandemią i wpływem COVID – 19 na podejście do zrównoważonego rozwoju. Nie zabraknie też przykładów wdrożonych dobrych praktyk z obszaru kultury organizacyjnej zorientowanej na człowieka i rodzinę.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się przez formularz. Dzień przed wydarzeniem osoby zarejestrowane otrzymają link do transmisji. Oprócz KGHM współorganizatorem konferencji jest Związek Pracodawców Polska Miedź, a partnerem merytorycznym Instytut Humanites. Więcej na dedykowanej stronie: https://kghm.com/pl/miec-wplyw.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button