- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Miasto wyłoniło wykonawcę przebudowy ul. Sikorskiego

Zarząd Dróg Miejskich wyłonił wykonawcę przebudowy ulicy Sikorskiego między skrzyżowaniami z al. Piłsudskiego i ul. Sudecką. Zadanie to wykona konsorcjum firm Budrim (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Cena zwycięskiej oferty – 12 mln 600 tys. zł.  Był to drugi przetarg. Na tę inwestycję Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę ok. 600 metrowego odcinka ul. Sikorskiego. Obejmie to rozbiórkę istniejącej drogi, budowę nowej konstrukcji, chodników, ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej, nasadzenia drzew i inne. Na tę inwestycję Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

To będzie kolejny etap przebudowy tej ważnej arterii komunikacyjnej w naszym mieście. Wcześniej ulica  Sikorskiego została przebudowana na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej. Dwa lata temu wyremontowano odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Koskowicką w kierunku ronda na ul. Sudeckiej. Pozostały fragment tego odcinka ul.. Sikorskiego wraz z rondem  na ul. Sudeckiej zostanie przebudowany w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button