- REKLAMA -
Aktualności

Manuli Hydraulics otworzy w Legnicy centralny magazyn

Manuli Hydraulics Polska S.A – międzynarodowy producent elementów hydraulicznych (węży, elementów złącznych, urządzeń itp.) – będzie wynajmować powierzchnię magazynową w Legnicy. Tym samym zrealizuje swój plan przeniesienia swojego centralnego magazynu z Niemiec do Polski.

– Wybór nowej lokalizacji dla naszego magazynu centralnego w Polsce poprzedziła szeroka analiza lokalizacji w zasięgu całego kraju. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Legnicę ze względu na bliskość granicy niemieckiej i łatwość dostaw w ramach Dolnego i Górnego Śląska i reszty kraju. Na decyzję o wynajęciu powierzchni magazynowej w wybranym obiekcie miała wpływ również możliwość dostosowania obiektu do naszych indywidualnych potrzeb. – powiedział David Sincholle, Dyrektor Operacyjny w Manuli Hydraulics.

Firma w nowym obiekcie będzie miała do dyspozycji 11,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej (11 230 mkw. powierzchni magazynowej klasy A oraz 280 mkw. powierzchni biurowej). Nowa inwestycja firmy w Legnicy będzie projektem BTS (Build to suit: projekt inwestycyjny zakładający zaprojektowanie i budowę budynku ściśle według potrzeb konkretnego najemcy), realizowanym przez lokalnego dewelopera. Inwestora w procesie wyboru dewelopera oraz negocjacjach umowy najmu reprezentowała firma AXI IMMO.

Zmiana lokalizacji centralnego magazynu była dla firmy decyzją strategiczną. Klient zdecydował się ulokować centralny magazyn w Polsce w województwie dolnośląskim ze względu na doskonałą lokalizację – bliskość fabryk i klientów, a także dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową. Wartością dodaną dla klienta, która wpłynęła na wybór Polski jako głównej lokalizacji, była również większa dostępność pracowników –  komentuje Anna Głowacz, Dyrektor Działu Industrial w AXI IMMO.

Manuli Hydraulics specjalizuje się w projektowaniu, produkcji komponentów i dostarczaniu rozwiązań do urządzeń wykorzystywanych w hydraulice wysokościowej, chłodnictwie oraz przy transporcie różnego typu płynów i branży okrętowej. Firma została założona w 1935 roku we Włoszech, natomiast w Polsce działa od 1997 roku i posiada swoje zakłady produkcyjne w Radomsku oraz Mysłowicach.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button