Aktualności

Mamy to! Legnica Świetlną Stolicą Polski

Legnica wygrała głosowanie w ogólnopolskim finale Plebiscytu Miast Świeć się z Energą. W finale konkursu uczestniczyło 16 miast. Wcześniej odbywały się konkursy w poszczególnych województwach. Legnica wygrała pierwszy etap rywalizacji. W finale do ostatniej chwili zacięcie rywalizowała z Chełmem, aby ostatecznie zgromadzić 45 559. Drugi Chełm zdobył 42 906, a trzecie Starachowice 9 014. Do tej pory w historii konkursu Legnica ośmiokrotnie wygrywała etap wojewódzki.

– Wygrana w tym konkursie to doskonały przykład jak legniczanie potrafią zjednoczyć się we wspólnej sprawie. W promowanie Legnicy angażowały się lokalne media, organizacje pozarządowe, szkoły, a także wolontariusze i miłośnicy zwierząt. Wiemy, że kibicowali nam także przyjaciele naszego miasta oraz oczywiście wszyscy Ci, którzy szczególnie cenią świąteczne oświetlenie Legnicy. Wszystkim dziękuje za to zaangażowanie, a Chełmowi za zaciętą rywalizację – powiedział Tadeusz Krzakowski prezydent Legnicy.

Zgodnie z zapowiedzą wygrana, czyli instalacja fotowoltaiczna o wartości 30 tys. zł trafi do legnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ceglanej w Legnicy. Od lat w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego dokonywano kolejnych zmian i inwestycji na terenie obiektu, aby psy i koty, które trafiają do schroniska miały jak najbardziej komfortowe życie. Energia z fotowoltaiki ma także ogrzewać pomieszania dla kotów oraz cześć boksów. Bez wątpienia schronisko będzie teraz bardziej eko. Natomiast sprzęt AGD o wartości 20 tys. zł trafi do potrzebujących.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button