- REKLAMA -
Aktualności

LPGK przeprowadzi jesienną zbiórkę liści

Już niebawem, bo 25 listopada 2019 r. rozpocznie się kolejny etap jesiennej zbiórki liści prowadzonej przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Zbiórka prowadzona będzie z podziałem na 5 rejonów i potrwa do 29 listopada br.

Pracownicy LPGK będą bezpłatnie odbierać liście zgromadzone w workach, od właścicieli zarówno zamieszkałych jak i niezamieszkałych nieruchomości. Wyjątek stanowić będą przypadki prowadzenia działalności gospodarczej związanej z wytwarzaniem odpadów zielonych.

Właściciele nieruchomości muszą jednak pamiętać, że koszty wyposażenia w worki obciążają ich samych. Ważne jest też to w jakich workach będą zgromadzone liście;  muszą być to brązowe workach, które ulegają biodegradacji. Powinny być one ustawiane w miejscu gromadzenia odpadów przy zasiekach.

Warto przypomnieć, że w ciągu roku odpady zielone, w tym również liście, mogą być też przywożone przez ich właścicieli do tzw. PSZOK-ów, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które mieszczą się w Legnicy przy ul. Rzeszotarskiej i ul. Nowodworskiej 48.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 11

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button