- REKLAMA -
Aktualności

Lidl otworzy w Legnicy kolejny sklep

To już pewne! Lidl Polska otworzy w Legnicy swój kolejny sklep. Inwestycja powstanie na Piekarach A przy ul. Śląskiej a jej realizacja ma się zakończyć jesienią przyszłego roku. Będzie to już czwarty dyskont Lidla w naszym mieście.

Budowa nowego sklepu przewidziana jest w miejscu, gdzie obecnie stoi pawilon zamkniętego dwa lata temu innego marketu – obiekt ten jest przewidziany do rozbiórki.  Zostanie tutaj równocześnie przebudowany układ komunikacyjny, m. in. zostanie powiększony parking, powstanie też skrzyżowanie ul. Sikorskiego ze Śląską, dodatkowo pojawią się chodniki i ścieżki rowerowe.

Na zmiany muszą się też szykować mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej.  Główna zmiana dotyczyć będzie likwidacji przystanku i pętli autobusowej przy ul. Śląskiej. Zostaną one wybudowane od podstaw na części terenu zielonego przy ul. Sikorskiego. Główny ciężar sfinansowania tych projektów weźmie na siebie inwestor, przy nieznacznej pomocy miasta.

Przypomnijmy, że Lidl Polska jest częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, która posiada  w wielu krajach Europy ponad 10 000 sklepów, przy czym w samej Polsce jest ich ponad 600. W Legnicy będzie to czwarty sklep Lidla; do tej pory dyskonty tej marki otwarto przy ul. Chojnowskiej, Moniuszki i Jaworzyńskiej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button